1. При наближенні до червоного сигналу світлофора першим в потоці пригальмовує переривчасто і заздалегідь, щоб привернути увагу водіїв їдуть позаду.

2. При зупинці на світлофорі залишайся на передачу і контролюй ситуацію позаду себе до тих пір, поки не переконаєшся, що потік машин ззаду на твоїй смузі дійсно зупинився.

3. На схилі паркуйся переднім колесом на підйом. Потім, при початку руху, легше буде відкотити мотоцикл назад, ніж штовхати його назад в гору (Не забудь про підніжку).

4. Намагайся бути помітним для інших учасників руху. Чи не рухайся по краю смуги ти маєш повне право займати всю її ширину. Намагайся контролювати те, що відбувається попереду в кожен момент часу.

5. Якщо це безпечно, на порожніх дорогах частіше імітуй об’їзди перешкод і практикуй різкі гальмування.

6. Якщо з’явилася гостра необхідність гальмування в повороті спочатку спрямо траєкторію.

7. Частіше очищуй скло шолома або бери з собою спрей для його очищення навіть невеликі цятки на ньому вимагають від очей більшої напруги і можуть відвернути в самий невідповідний момент.

8. Затички для вух (типу таких, які носять будівельники або пасажирам видають при польотах на вертольотах) знижують втому при тривалій їзді.

9. Прив’язуючи багаж еластичними ременями, протягуємо їх КРІЗЬ багаж, а не накидає зверху.

10. Шкіряний одяг краще, тому що щільніше прилягає до тіла і краще перешкоджає проникненню вітру. Мінімальний набір одягу: шолом, шкіряні рукавички, шкіряна мотоциклетна куртка з захистом, черевики, довгі штани. Додатково рекомендуються: Шкіряні штани, затички для вух.

11. При їзді в дуже жарку погоду допомагає змочена у воді бандана або шийну хустку.

12. Дорожня розмітка слизька в суху погоду і практично з нульовим коефіцієнтом зчеплення в мокру! (Те ж можна сказати про металевих пластинах на переїздах і т.п.). 13. У поворот слід входити по широкій дузі, що збільшує сектор огляду в повороті це важливо!

14. Слід знати про те, що важкі транспортні засоби створюють зону розрідження позаду себе при русі з великою швидкістю, а також розсікають повітря, створюючи додаткові повітряні потоки навколо себе. У поєднанні з бічним вітром вони можуть привести до трагедії.

15. У дощ рухайся слідами шин попереду йде транспорту.

16. По можливості подавай сигнали повороту не тільки електричними покажчиками, а й руками. Іноді цей прийом спрацьовує набагато краще, ніж просто мигалка люди поіншому реагують на незвичні (їх адже мало хто використовує), але зрозумілі жести і їх реакція на тебе миттєво мобілізується.

17. Пам’ятай про те, що дуже добре мати зоровий контакт з іншим водієм, хоча в більшості випадків ПРОСТО погляд нічого не говорить іншому учаснику руху.

18. На куртці ззаду бажано мати фрагмент відображає матеріалу. Тільки в цьому випадку рухається позаду тебе водій зможе правильно оцінити дистанцію до тебе. (Задній габаритний вогонь дає інформацію тільки про те, що ти рухаєшся попереду, і не дозволяє оцінити відстань).

19. Ти можеш допомогти іншим учасникам руху зрозуміти твої наміри сигналами рукою, наприклад: -при зупинці помахай руками іншим водіям, щоб показати, що вони можуть тебе об’їхати; -Якщо хтось підганяє тебе ззаду, озирнися і лівою рукою подай знак, як ніби ти відштовхуєш його від себе, тильною стороною долоні до себе; -правий хорошого тону якщо вже тебе почали обганяти, що не забороняй цього; -наприклад, злегка пригальмувавши, дай можливість важкого вантажівки забратися на твою смугу перед тобою; -наклоном голови або рухом лівою рукою назад сигналізує зустрічним мотоциклістам про засідку дорожнього патруля. -При подачі сигналів руками добре мати рукавички яскравих кольорів.

20. Перед зупинкою вибери місце парковки нерозумно було б впасти, поставивши ногу для опори на калюжу масла, антифризу або бензину.

21. При зупинці в пробці не притискаючись до попереду стоїть транспортним засобам, завжди май на запасі простір перед собою для того, щоб в разі необхідності вибратися з пробки. Контролюй ситуацію ззаду по дзеркалах, поки задні машини не зупиняться повністю!

22. Без необхідності не їдь в темряві з наступних причин: -важко помітити сторонні об’єкти на дорозі; -важко оцінити стан дороги і силу зчеплення шин; -Ніч більше комах, і розбиваючись об скло шолома, вони сильніше ускладнюють огляд; -ночние тварини (одного разу я був свідком зіткнення мотоцикліста з оленем видовище неприємне); -більше п’яних і т.п .; -якщо перегорить лампочка у фарі, це може стати серйозною проблемою.

23. При їзді в холодну погоду здорово рятує термоелектричний костюм. Він дозволяє уберегтися від гіпотермії і силу нагріву можна плавно регулювати.

24. Черевики повинні бути ДОБРИМИ. Ніяких шнурків. Черевики військового зразка з блискавками або шнурками, прихованими за блискавкою хороший вибір.

25. Гарну практику, почуття свого апарату і рівноваги можна придбати при їзді від одного світлофора до іншого, намагаючись ні разу не торкнутися ногою асфальту, тобто підкочується до червоного світлофора в той момент, коли на ньому загоряється зелений. (При цьому пам’ятай, що в потоці завжди знайдеться бажаючий “зробити” тебе і зі скрипом гальм все ж зупинитися на червоне світло, в той час як ти будеш підкочується до нього)

26. Витрата палива сильно збільшується при зустрічному вітрі нехай це тебе не здивує. Заправляйся вчасно.

27. Дивись тільки туди, куди ти хочеш їхати і де хочеш опинитися. (Основне правило мотоцикліста) Якщо ти відчуваєш, що падіння неминуче, все одно продовжуй дивитися в ту зону дороги, в якій ти хотів би опинитися.

28. Або знімай смугу повністю, або звільни її. Не допускай появи навколо тебе місця, ледь-ледь достатнього для автомобіля в цьому випадку при повороті він тебе все одно зачепить. Не дозволяй водієві машини поруч з тобою вирішити, що він зможе влізти в це вузьке місце або звільни його повністю для нього, або займи смугу.

29. При їзді з пасажиром роби акцент на комфорт їзди на шкоду гострим враженням, при цьому не забувай налаштувати підвіску і змінити тиск в шинах.

30. Перед неминучими ямами або купиною прівстань на підніжках. Практикуй їзду на підніжках це покращує навички управління.

31. Настрій органи управління під себе. Особливо положення педалі заднього гальма.

32. На довгих перегонах корисно мати круизконтроль або стопор ручки газу.

33. Довіряй своїм шинам, але для цього завжди стався до них як до найкращих друзів.

34. При повороті або розвороті старайся рухатися в гору, щоб при необхідності легше було здавати назад. Простіше їхати вперед в гору і здавати назад з гори плануй свої дії!

35. Маші рукою дітям при кожній нагоді. Вони отримують від цього позитивні емоції, і хто знає, може бути через кілька років вони згадають про це, це спогад стане вирішальним, і вони поповнять наші ряди.

36. Чи не перетинай подвійну суцільну лінію. Це приносить всім нам погану репутацію.

37. Наближайся до лінійним перешкодам (ж / д шляхах, високим бордюрах) під прямим кутом. Додай газу, щоб розвантажити передню вилку. Встань на підніжки.

38. Повороти проходь тільки при постійній тязі або невеликому прискоренні. (Не перевантажуй переднє колесо гальмуванням в повороті)

39. Регулярно очищай і полірують скло шолома і обробляй спеціальними складами, які сприяють видаленню крапель під час дощу. Найменший туман на зовнішній поверхні скла також буде згортатися в краплі і здуватися вітром з обробленого таким чином скла.

40. Чи не гальмуй в повороті. Гальмуй перед ним і прискорює в повороті. Таким чином навантаження на шини вирівнюється, що сприяє збільшенню зчеплення шин з дорогою і більш безпечного виходу з повороту.

41. Вивчай різні дорожні покриття і текстуру. Вчися відчувати стан і зчеплення шин, силу гальм і забезпечується ними уповільнення на різних покриттях, вмій об’їжджати перешкоди.

42. Собаки особливо не люблять мотоцикли. Чекай їх нападу. Переключись на нижчу передачу, заздалегідь скинь швидкість з тим, щоб собака змінила тактику і напрямок свого перехоплення відповідно до твоєї змінилася швидкістю, і потім різко прискориться, залишивши собаку позаду. Голосно сказано, але це чимось схоже на тактику пілота винищувача, “обманює” наближається до нього ракету. До речі, саме так можна уникнути зіткнення з собаками і врятувати їм життя вони продовжують тікати по узбіччю, а не вибігають на проїжджу частину.

43. Перед паркуванням переконайся в тому, що підніжка знаходиться на твердій поверхні. Асфальт в спекотні дні може бути занадто м’яким для малої площі опори підніжки мотоцикла і провалитися на пару сантиметрів або більше. Якщо немає інших варіантів, підклавши під опору сплюснуту банку з-під КокаКола.

44. Регулярно перевіряй стан акумулятора. На мотоциклах вони не дуже потужні і сильно навантажені.

45. Двигуни з повітряним охолодженням схильні до значної витрати масла, особливо при русі з великою швидкістю або в особливо спекотні дні. Перевіряй рівень масла заздалегідь і частіше і встанови тенденції і темпи витрати.

46. ​​Якщо ти обслуговуєш свій мотоцикл самостійно, будь акуратний. Більшість відповідальних болтів і гвинтів вкручуються в різьбу деталей, виконаних з м’яких алюмінієвих сплавів.

47. Список дорожніх покриттів по зниженню коефіцієнта зчеплення:-чисто сухий асфальт -Чистий сухий свіжий асфальт -Чистий сухий бетон -Свежеположенний ремонтний склад типу гудрону -Влажний асфальт -Прісипанний піском асфальт -25 см брудного кашоподібного снігу -Влажний бетон з поздовжніми хвилями – суха дорожня розмітка -сухі пресований сніг -сухі асфальт з бризками масла -сухі бетон з бризками масла -Бетон, злегка присипаний піском -Асфальт, покритий будівельної глиною і брудом -сухі, полірований метал (ремонтні пластини на дорозі, переїздах) -Влажний бетон дрібнозернистий , без поздовжніх хвиль -сухі листя -Влажние листя -Влажная дорожня розмітка -Влажний і жирний (масляний) асфальт -Влажний метал -Влажний лід -Гідропланірованіе (водяний клин)

48. У хорошому дощовому костюмі відчуваєш себе людиною легше сконцентруватися на водінні, коли тобі тепло, сухо і дуже зручним для користувачів. Як правило, краще купувати спеціальну мотоциклетний дощову одяг. Найбільш проблематично вибрати відповідні рукавички для водіння мотоцикла в дощ.

49. Будь-яка більш потужний у порівнянні зі стандартним звуковий сигнал може одного разу врятувати тобі життя.

50. Але всіх нових шинах є тонка плівка спеціального складу, який полегшує виїмку шини з прес форми після виготовлення. Це означає, що всі нові шини мають набагато більш низьким коефіцієнтом тертя до тих пір, поки плівка складу не буде видалена природним шляхом. У керівництві до мотоциклів BMW йдеться, що це відбувається на протязі перших 300 миль, В принципі, пробіг такий підробітки шини можна трохи скоротити, якщо проїхати по шершавому покриттю, але краще не ризикувати.

51. Що летять птиці a. Невеликі птиці типу виробів або голубів не змінює свого курсу і пригни голову. Курс польоту таких птахів неможливо передбачити і вони в будь-якому випадку спритніше, ніж ти, тому у неї більше шансів ухилитися від тебе, ніж у тебе від неї. b. Великі птиці типу орлів або соколів настільки важкі, що їм важко буде зробити маневр вчасно, тому якщо є можливість, плануй свій курс слідом за ними, однак стеж за тим, щоб при цьому не полетіти з дороги.