Частина 1.

Спільна поїздка зі своїми друзями може зробити велику приємність. Рух в групі може також поліпшити ваші навички управління мотоциклом, дозволяє придбати додатковий досвід. Рух в складі колони або групове подорож на мотоциклах може доставити величезне задоволення і залишити в пам’яті незабутні враження.

У цій статті ми вирішили узагальнити професійні рекомендації щодо руху в складі колони / групи. Спочатку ми зупинимося на рекомендаціях, які підготовлені Американською асоціацією Мотоциклістів (АМА), а потім поговоримо про рух в групі трохи докладніше. У правій колонці нижче представлені основні загальноприйняті жести рукою при русі в групі, але в кожній окремій групі можуть бути розроблені свої власні знаки для тієї чи іншої дорожньої ситуації.

Під тобою гарчить і вібрує двигун, ти дивишся, як попереду тебе піднімаються по схилу кілька мотоциклів. Ти дивишся в дзеркала і бачиш свого друга, який їде на мотоциклі відразу за тобою. Ти відчуваєш, що він посміхається, і ти теж посміхаєшся …

У цьому вся суть групового подорожі на мотоциклах. Це можливість розділити дорогу і мальовничі краєвиди з людьми, які думають так само, як і ти, які об’єднані спільними інтересами і враженнями. Головне, щоб під час такої поїздки ніщо не псувало настрій. Уникнути неприємностей і їхати безпечніше допоможуть кілька простих порад, які підготовлені професійними інструкторами з водіння мотоцикла і безпеки.

1. Перше, що потрібно зробити організувати / підготувати поїздку. Можна провести неформальну бесіду прямо на парковці, а можна організувати серйозне зібрання з роздачею маршрутних карт і номерів мобільних телефонів учасників пробігу.

2. Пам’ятайте, що рух в групі, зовсім не означає, що ви не можете приймати самостійні рішення, коли справа стосується вашої особистої безпеки. Ви їдете в групі, але ви їдете і самостійно керуйте мотоциклом в своєму власному стилі і ніколи не перевищуйте швидкість вище того значення, на якому відчуваєте себе комфортно.

3. Коли ви розробляєте маршрут і плануєте зупинки, враховуйте можливості всієї групи, досвід кожного мотоцикліста, а також можливості кожного мотоцикла. Не забувайте, що разом з вами їдуть ваші друзі. Якщо ви плануйте велику подорож, не забудьте запланувати кілька зупинок на маршруті.

4. Під час поїздки ви повинні спілкуватися один з одним, тому переконайтеся, що всі члени групи користуються єдиними жестами і розуміють їх значення.

5. Коли ви формуєте колону / групу, розумно на чільне групи поставити більш досвідчених мотоциклістів. Менш досвідчені мотоциклісти повинні їхати відразу за лідером. Це дозволяє ведучому групи регулювати швидкість руху.

6. Замикати групу повинен також досвідчений мотоцикліст. В ідеалі, у нього повинен бути мобільний телефон, щоб можна було викликати допомогу в тому випадку, якщо який-небудь мотоцикл вийде з ладу або станеться ДТП.

7. Якщо метою поїздки є постійний рух в складі відносно щільної групи, то ведучий мотоцикліст не повинен перевищувати швидкість найменш досвідченого мотоцикліста в складі групи.

8. Під час руху не концентруйте свій погляд на що йде попереду мотоциклі. Згадайте, чому вас вчили на курсах водіння і дивіться на дорогу попереду. Переглядайте весь поворот, стежте за дорожньою обстановкою при виході з повороту.

9. Якщо група рухається швидше, ніж ваша швидкість, на якій ви відчуваєте себе комфортно і нормально, повідомте замикає мотоциклістові, що ви виходите зі складу колони і поїдете зі швидкістю, яка вас не дратує. Ви приїдете на місце збору на кілька секунд пізніше за інших, але найголовніше полягає в тому, що ви всетаки доїдете туди цілим і неушкодженим. Не забувайте, що ви повинні отримувати задоволення від руху в групі.

10. Всі мотоциклісти несуть відповідальність за технічну підготовку своїх мотоциклів. Перш ніж ви приїдете на місце збору групи, переконайтеся, що у вас заправлений бак, і ви перевірили в машині все, що потрібно було перевірити. Не впевнені, що саме потрібно перевіряти? Американська Асоціація Мотоциклістів придумала на цей випадок скорочення: TCLOCK. Якщо ви не знаєте англійської, то це не сильно допоможе; тим не менш, це означає: “Tires, Controls, Lights, Oil, Chassis, Kickstand”, або “Шини, Ручки управління, Світлову сигналізацію / Фари, Масло, Шасі, Підніжку”.

Як мінімум, перед поїздкою потрібно перевірити: стан передньої і задньої шин, тиск повітря в передній і задній шині, передній обід (спиці), задній обід (спиці), роботу ручок газу, зчеплення, переднє гальмо, заднє гальмо, дальнє і ближнє світло , лівий і правий сигнали виконання поворотів, звуковий сигнал, паливо, масло, стан підвіски, регулювання підвіски (з урахуванням своєї ваги і / або з урахуванням ваги пасажира), стояночную підніжку.

Не дуже приємно, коли група зупиняється через якийсь механічну несправність, яку ви могли запобігти заздалегідь, якби поставилися до свого мотоцикла серйозніше.

11. Якщо група велика, подумайте про те, щоб розбити її на невеликі підгрупи по 57 чоловік. При такій розбивці в разі непередбачених ситуацій на узбіччі траси з інтенсивним рухом не доведеться зупиняти всі 25 мотоциклів. Крім того, невеликі групи можуть простіше йти по міських вулицях і маневрувати.

12. На дорозі мотоциклісти повинні підтримувати інтервал не менше двох секунд між своїми машинами, щоб у кожної людини було в запасі час на виконання маневрування. Якщо ви хочете йти більш щільною групою, рухайтеся по смузі в шаховому порядку. При цьому залишайте достатню місце з боку, щоб, при необхідності, можна було виконати маневр. Намагайтеся не їхати зовсім поруч з іншим мотоциклом, тому що у вас буде обмежена простір для маневру.

13. Трайк мотоцикли з колясками повинні рухатися по центру смуги, і для них слід виділяти таку ж місце (дистанцію / інтервал), як для легкових автомобілів.

14. Коли повороти стають складніше або погіршується видимість, перебудовувати в колону по одному. Також слід перебудовуватися і рухатися один за одним, коли група в’їжджає або з’їжджає з автомагістралі, проходить різні пости, на яких потрібно сплачувати дорожні збори (фото праворуч), коли дорожнє покриття стає грубим і / або слизьким, небезпечним.

15. На перехрестях, коли ви повинні зупиниться, ущільнюйте групу ставте мотоцикли поруч один з одним, щоб скоротити місце на дорозі. Коли загоряється зелений, або перехрестя звільняється, першим повинен починати рух той мотоцикл, який стоїть зліва.

16. Не забувайте, що на дорозі багато інших машин, і блокувати перехрестя рухом своєї колони не можна; це протизаконно.

17. Коли ви починаєте паркуватися, намагайтеся зробити так, щоб група якомога швидше з’їхала з дороги. Якщо можливо, забронюйте місце на парковці заздалегідь; в крайньому випадку, переконайтеся, що на парковці досить місця для всіх мотоциклів у вашій групі.

Спільна поїздка зі своїми друзями може зробити велику приємність. Рух в групі може також поліпшити ваші навички управління мотоциклом, дозволяє придбати додатковий досвід. З іншого боку, така поїздка може залишити лише неприємні спогади, якщо група ніяк не підготував до такої подорожі.

Взагалі, поїздка на мотоциклі це чисто індивідуальне заняття, і більшість мотоциклістів за своєю природою егоїсти, але, коли ви їдете в групі разом з іншими мотоциклістами, ми можете скористатися і рядом переваг, наприклад, якщо з вами щось трапиться, ваші друзі будуть знати про це і зможуть допомогти, якщо ви не знаєте місцевості, вам покажуть дорогу і, нарешті, на зупинках ви зможете спілкуватися зі своїми друзями, у яких такі ж інтереси.

загальні положення

Приїжджайте на місце збору заздалегідь і з повним баком. Повідомте координатору групи про своє середню витрату палива, щоб зупинки можна було запланувати заздалегідь. Якщо ви вирішите вийти зі складу групи, обов’язково повідомте про це координатору на одній із зупинок. Координатор групи, або провідний групи, або лідер, або капітан, повинен бути досвідченим мотоциклістом, повинен володіти хорошими навичками сприйняття, швидкою реакцією і здатністю приймати відповідальні рішення.

Кожен мотоцикліст відповідає за технічний стан свого мотоцикла. Потрібно взяти з собою необхідне обладнання і мотоекіпіровку, виходячи з передбачуваних дорожніх умов, погоди і тривалості подорожі. Візьміть з собою аптечку і навчитеся їй користуватися перед початком поїздки. Керуйте мотоциклом, не перевищуючи своїх можливостей, так як типовий маршрут групи проходить по віддаленим районам, в яких складно знайти екстрені служби медичної допомоги. Не дозволяйте своїй гордості або дурості взяти верх і змусити вас вести машину з перевищенням звичайного для вас рівня комфорту. Не забудьте взяти з собою карту або маршрутну карту і заздалегідь з’ясуйте, де заплановані зупинки якщо ви відстанете, то зустрінетеся з усіма в умовленому місці.

Організація групової поїздки Координатор / Лідер / Ведучий / Капітан

Зустрітися зі своєю групою заздалегідь проведіть невелике зібрання перед поїздкою, поговоріть особисто з тими, хто поїде з вами вперше. Постарайтеся дізнатися, якими навичками водіння мотоцикла вони володіють, чого вони чекають від цієї поїздки. Тип мотоцикла, на якому їздить людина, іноді може дати уявлення про його стилі водіння, але не завжди.

Високотехнологічні спортбайки зазвичай купують люди, які люблять різко і агресивно проходити повороти, підтримують високу швидкість, а власники круизеров і турер частіше вважають за краще неспішно насолоджуватися дорогою і пейзажами.

Водії позашляховиків або двофункціональним байків будуть раді будь-якій дорозі, і вони не будуть заперечувати, якщо маршрут буде проходити по грунтових або сільських дорогах.

У підсумку можете вийти так, що до групи входять різні мотоцикли і мотоциклісти з різним досвідом водіння, з різним ставленням до поїздки, з різними очікуваннями (в залежності від того, як подавалася / рекламувалася ця поїздка).

Якщо ви зробіть акцент на тому, щоб кожен їхав так, як йому хочеться, і просто роздасте маршрутні карти із запланованими зупинками, то вся група розіб’ється на маленькі підгрупи в залежності від дружніх відносин, швидкості або настрою. Дотримуйтеся свого власного плану руху. На смузі рекомендується розташовуватися в шаховому порядку. На вузьких дорогах, на звивистих або гірських дорогах, у місцях з поганим оглядом, на складних, слизьких ділянках, при наближенні до перешкод на дорозі, перебудовувати в колону по одному.

Не рекомендується їхати по смузі поруч один з одним, попарно. Мотоциклісти, які їдуть попарно, круто виглядають в різних телевізійних шоу і на парадах, але така їзда небезпечна, так як вона сильно скорочує ваше простір для маневру і знижує можливості для реагування в разі виникнення непередбачених ситуацій і небезпек.

ОСНОВНІ СИГНАЛ

1. Зупинка. Витягнута рука, зігнута в лікті і показує вниз. Долоню розкрита і направлена ​​назад.

2. Зниження швидкості. Витягнута пряма рука, розкрита долоня спрямована вниз. Рух зверху вниз.

3. Збільшення швидкості. Витягнута вперед рука, розкрита долоня спрямована вгору. Рух від низу до верху.

4. Йди за мною. Витягнута вгору рука, зігнута в лікті. Розкрита долоня спрямована і рухається вперед.

5. обганяти. Витягнута вперед рука під кутом 45 градусів. Напрямок руху руки вперед.

6. Перешикування в колону по одному. Піднятий вгору вказівний палець.

7. Перешикування в колону по два. Підняті вгору вказівний і середній пальці.

8. Небезпека на дорозі. Небезпека ліворуч: витягнута в сторону лева рука з вказівним пальцем, що показує на дорогу. Небезпека справа: витягнута вправо нога.

9. Старт колони. Витягнута в сторону ліва рука з вказівним пальцем; рух вперед у напрямку до плеча, як при зазначенням і правого повороту.

10. Включення сигналу повороту. Витягнута рука, пальці широко розставлені і складаються в кулак, а потім знову розпрямляються. Рух повторюється кілька разів поспіль.

11. Включення далекого світла. Поплескування по шолому, розкрита долоня спрямована вниз.

12. Закінчується паливо. Витягнута зігнута в лікті рука, вказівний палець вказує на бензобак.

13. Зупинка на обід. Рука стиснута в кулак, великий палець витягнуть і вказує на рот.

14. Зупинка для відпочинку. Витягнута в сторону рука, пальці стиснуті в кулак, рука рухається вверхвниз кілька разів поспіль.

Наприклад, в штаті Міннесота навіть протизаконно їхати поруч з іншим транспортним засобом пліч-о-пліч з однією і тією ж смузі. У цьому штаті можна їхати попарно тільки в тому випадку, якщо два мотоциклісти заздалегідь про це домовилися між собою.

При наближенні до місця зупинки, доцільно перебудуватися попарно, ставити по два мотоцикли на смузі, щоб група займала менше місця на дорозі і швидше перетинала перехрестя попарно. Наступна пара мотоциклістів повинна підтримувати відповідну дистанцію до йде попереду пари. В цілому, позиція на смузі визначається в залежності від ситуації і потенційних небезпек. При русі один за одним слід їхати з інтервалом не менше 2-х секунд, щоб залишався час для виконання маневру. Перш за все, слід керуватися здоровим глуздом.

Не забувайте, що 2 секунди це мінімальний інтервал, і він повинен бути збільшений на високих швидкостях, на дорогах з інтенсивним рухом, під час дощу або вночі.

Якщо група велика рекомендується розбити її на кілька невеликих груп по 35 мотоциклів. Невеликі групи будуть рухатися разом, не заважаючи іншим учасникам руху, а між групами буде залишатися простір для безперешкодного маневрування інших машин.

Ніхто не забороняє обганяти автомобілі і мотоциклістів в групі, якщо обгін виконується зліва і не порушує рух обгониться машини. Кожен мотоцикліст, який виконує обгін, повинен бути абсолютно упевнений, що у нього достатньо місця для виконання обгону.

Хоча провідний мотоцикліст групи повинен виконувати обгін і вести за собою інших мотоциклістів тільки тоді, коли впевнений, що для виконання обгону досить місця, наступні за ним мотоциклісти повинні самостійно оцінювати відстань, необхідне для маневру.

Якщо ви бачите, що до вас занадто близько наблизився ззаду мотоцикліст, і ви відчуваєте, що він хоче вас обігнати, змістився вправо, знизьте швидкість і покажіть йому знаками, що він може вас обігнати. Не рекомендується обганяти ( “випереджати”) праворуч, виляти по дорозі між мотоциклами та вчиняти інші безвідповідальні дії в групі.

Поведінка в складі групи

Не можна керувати мотоциклом в алкогольному стані. Якщо на маршруті запланована зупинка на нічліг, допускається помірна випивка, але тільки після того, як мотоцикли поставлені на нічну парковку. Якщо ви приймаєте какиенибудь ліки, обов’язково повідомте про це одному або декільком мотоциклістам в групі, щоб вони знали про вашу залежності від певного виду ліки.

маршрутні карти

Кожен мотоцикліст в групі повинен знати, де стартує група, де проходить маршрут, в яких місцях заплановані зупинки, і який кінцевий пункт призначення.

Кожному може допомогти маршрутна карта, видана перед початком поїздки ніхто не буде нервувати і ніхто не загубиться, якщо відстане від групи. Ідеальним місцем для маршрутної карти буде бензобак. Не найкраща ідея покласти карту в задню кишеню багажної сумки. Не кожен мотоцикліст має можливість розмістити карту у себе на баку, тому важливо, щоб карта була хоча б у одного мотоцикліста на групу з 35 осіб.

Маршрутна карта відрізняється від звичайної карти місцевості тим, що на неї нанесений весь маршрут подорожі, вказані місця запланованих зупинок, АЗС, кафе і т.д. Іноді на маршрутній карті вказується і розрахунковий час прибуття колони в конкретне місце збору і час старту групи з цього місця для продовження руху по маршруту.

Деякі групи вважають за краще альтернативний спосіб, яким можете скористатися і ви, якщо не хочете користуватися картами. Альтернативний спосіб полягає в тому, що кожен мотоцикліст чекає наступний за ним мотоцикл перш, ніж починає виконувати поворот.

Ви відповідаєте тільки за мотоцикліста, який слід позаду вас. Лідером групи є мотоцикліст, який відмінно знає маршрут він чекає наступного за ним водія на кожному повороті. Коли наступний за ним мотоцикліст побачив його, лідер продовжує рух.

Потім другий мотоцикліст в групі очікує на цьому повороті третього, наступного позаду і так далі. Це непоганий спосіб для неформального руху групи. Якщо група йде з постійною швидкістю і на певній відстані один від одного, то група рухається постійно, і фактичних зупинок майже не виникає.

висновок

Ми дали лише загальні рекомендації, які допоможуть зробити поїздку в групі приємною і безпечною. У кожної групи мотоциклістів свої власні цілі, стиль і характер. Ці поради слід взяти за основу і адаптувати під свої вимоги.

Деякі групи дуже жорстко організовані, вони користуються ретельно розробленими правилами, у них чітка структура підпорядкування і власна сигналізація жести.

Додам також, що часто для позначення нерівностей / ям на дорозі зліва чи справа використовують відведену в сторону відповідну ногу.